Aktualności
Podziękowania
2019-02-12 12:47:41

W dniu 9 lutego 2019 r. w Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim odbyła się choinka dla dzieci z rodzin zastępczych. Organizatorem zabawy były rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie powiatu janowskiego. W imieniu własnym i rodzin zastępczych chcieliśmy podziękować Staroście Janowskiemu Panu Arturowi Pizoń za przybycie i upominki dla dzieci, Dyrektorowi JOK Panu Łukaszowi Drewniak za udostępnienie Sali, Pani Annie Targońskiej wraz z wolontariuszami ze Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Oddziale Gimnazjalnym za wspólne gry i zabawy.


                                                           Dyrektor i Pracownicy PCPR w Janowie Lubelskim
                                                                          wraz z Rodzinami Zastępczymi
Rekrutacja do programu Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu
2019-01-30 12:32:15

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim informacje o dodatkowej  rekrutacji do programu Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie Powiatu Janowskiego -klilnij w to miejsce
Informacja o projekcie
2019-01-17 13:05:03

Międzynarodowa Fundację "Reaxum zachęca studentów ostatniego roku studiów oraz absolwentów (do 24 miesięcy od ukończenia studiów), posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym, do udziału w projekcie realizowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. "GraduatON".

Projekt realizowany jest przez Międzynarodową Fundację "Reaxum", która specjalizuje się w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, w tym w pracy zdalnej.

Osobom, które aktywnie będą uczestniczyć w projekcie gwarantujemy pracę.

Więcej informacji na stronie internetowej Międzynarodowej Fundacji "Reaxum", gdzie znajdują się szczegóły dotyczące projektu.

https://reaxum.eu/graduaton/Życzenia
2018-12-21 09:21:32

Niechaj zbliżające się świąteczne dni pełne będą radosnych i szczęśliwych chwil.                A nadchodzących Nowy Rok niechaj przyniesie same dobre dni.

stroik_swiateczny_1037521.jpg

Życzy Dyrektor PCPR w Janowie Lubelskim
wraz z pracownikami.

Odznaczenia dla pracowników PCPR
2018-12-05 11:28:54

Dnia 3 grudnia 2018 roku zostały wręczone odznaczenia dla pracowników pomocy społecznej z terenu powiatu janowskiego. Wsród odznaczonych znaleźli się również pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim: Anna Jaworska - p.o głównej księgowej, Katarzyna Sulowska - pecjalista do spraw pracy z rodziną, Konrad Łukasik - starszy administrator oraz Agnieszka Jonak - psycholog. Odznaczenia zostłay wręczone w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Wicewojewodę Lubelskiego Roberta Gmitruczuka za służbę państwu i społeczeństwu.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

20181203_133701_HDR.jpg

ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW POMOCY SPOŁECZNEJ
2018-11-30 12:23:31

r____a_pomocy.jpg

           Na uroczystej Gali z Okazji Dnia Pracownika Socjalnego, która odbyła się dnia 29.11.2018r. w restauracji „Kryształowa” w Janowie Lubelskim, została wręczona Nagroda Starosty Janowskiego „Róża pomocy społecznej”. W tym roku jednomyślnie Nagrodę otrzymała Pani Janina Brożek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Modliborzycach za szczególne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej w zakresie prowadzonej działalności na rzecz społeczności lokalnej powiatu janowskiego.
Nagroda ta jest symbolicznym podziękowaniem za bezinteresowne zaangażowanie w misję niesienia pomocy  mieszkańcom naszego powiatu i wielkie serce otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Pani Janina z dużym zaangażowaniem i bezinteresownie pomaga wielu osobom oraz instytucjom w tworzeniu programów naprawczych. W ciągu ostatnich 10 lat jest współtwórcą i współrealizatorem ponad 30 projektów pomocowych skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
     Róża to symbol drogi przez wiele przeciwności - ostrych kolców, by osiągnąć piękne zwieńczenie dzieła w postaci kwiatu. Takim kwiatem pięknym, dającym wiele radości są efekty naszej pracy. Składamy serdeczne gratulacje!!!
                                                                                                                                                                                                                             A. Ś.

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
2018-11-21 09:45:50

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, pragnę złożyć najszczersze życzenia, wyrazy szacunku oraz uznania za ogrom pracy niesionej ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji i pozostajacym w potrzebie. Proszę przyjąć z serca płynące życzenia nieustającej satysfakcji z codziennych działań oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim

kwaity.jpg

Zmiana adresu
2018-08-13 07:12:43

Niniejszym informujemy, że z dniem 1 września 2018 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim  zmienia adres siedziby z dotychczasowego na:


ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza Nr 29
23 -300 Janów Lubelski
Numery telefonów oraz adresy e-mail pozostają bez zmian.

2018-06-22 09:21:19

Dnia 17 czerwca 2018r. w Batorzu odbyły się obchody ,,Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2018” zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim, jako impreza towarzysząca uroczystości 70-lecia Koła Łowieckiego ,,Sokół” Zdziłowice, której celem było promowanie i rozpowszechnianie ideii rodzicielstwa zastepczego. Do udziału  we wspólnej zabawie zostały zaproszone rodziny zastępcze wraz z wychowankami pochodzące z powiatu janowskiego, a także kandydaci będący w trkacie szkolenia do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Informacje ochronie danych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim
ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 29, 23-300 Janów Lubelski

tel. 15 8723 345, fax 15 8723-678
sekretariat@pcprjanow.pl, pcprjanowlubelski@poczta.onet.pl
projekt i relizacja: GRAFKOM Janów Lubelski