Aktualności
ZARZĄDZENIE
Informacja dla osób, które potrzebują pomocy/rozmowy z psychologiem, pedagogiem, logopedą
2020-02-28 12:53:26

Realizacja pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” w 2020 roku

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim  informuje, że Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu "Aktywny Samorząd" w 2020 roku.
    Uprzejmie informujemy, że w 2020 roku wnioski w ramach programu "Aktywny samorząd" będzie można składać już od 1 marca 2020 r.
    Osoby, które posiadają podpis elektroniczny lub Profil Zaufany na platformie ePUAP będą miały możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, w systemie przygotowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - SOW (System Obsługi Wsparcia) =,  www.sow.org.pl System ten pozwala złożyć wniosek bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

2020-02-28 09:04:55

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
 w Janowie Lubelskim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji
rodziny zastępczej dla dzieci z terenu naszego powiatu.


„Dziecko dla pełnego i prawidłowego rozwoju swojej osobowości powinno wychowywać się w środowisku rodzinnym w atmosferze szczęścia, miłości i zrozumienia”.
                                                                                                           Konwencja Praw Dziecka

Konkurs plastyczny
2020-02-25 12:37:37

W związku z ogłoszeniem XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego“Sztuka Osób Niepełnosprawnych” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepsłnosprawnych serdecznie zaprasza do uczestnictwa i zgłaszania swoich prac.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj

Werbeo
2020-02-07 11:13:01

Werbeo -
pierwszy, jedyny ogólnopolski portal pracy decykowany osobom z niepełnosprawnościami.

Głównym celem WERBEO, jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami, poprzez świadczenie bezpłatnych usług wspierających ich wejście na rynek pracy.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową  www.werbeo.pl

2019-12-13 12:48:46

Składanie wniosków on-line w Systemie SOW w 2020 roku.

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim, informuje, iż od 1 stycznia 2020 roku wnioski  o dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych, na dofinansowanie  zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych  oraz wnioski dotyczące programu „Aktywny Samorząd” będzie  można złożyć przez Internet wykorzystując  darmowy System SOW (sow.ofron.org.pl)

Aby złożyć wniosek za pośrednictwem SOW trzeba:
1. Zarejestrować się w dedykowanym systemie przygotowanym przez PFRON - Platformie SOW (System Obsługi Wsparcia Finansowego ze    środków PFRON) dostępnym pod adresem: https://sow.pfron.org.pl/
2. Posiadać adres poczty elektronicznej,
3. Posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny (płatny) lub profil zaufany ePUAP (darmowy) – https://pz.gov.pl/pz/index lub  https://obywatel.gov.pl/czym-jest-epuap

    Więcej informacji pod adresem  https://portal-sow.pfron.org.pl/  w zakładce aktualności.  


2019-11-05 09:39:53

Bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

W Polsce otwarto pierwszą bezpłatną internetową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. W ofercie wypożyczalni znajdują się rowery trójkołowe, wózki, kule ortopedyczne i balkoniki. Z czasem asortyment wypożyczalni będzie się powiększał. Taka dostępność sprzętu rehabilitacyjnego nie będzie już trudnością dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kosztowny zakup lub wypożyczenie a sprzęt jest im niezbędny w procesie rekonwalescencji. Sprzęt będzie można wypożyczyć bezpłatnie dla osób prywatnych na okres 2 miesięcy, 3 miesięcy lub pół roku. Wypożyczający ponosi jedynie koszt związany
z dostarczeniem i odebraniem sprzętu

Więcej informacji na stronie www.ecotextil.pl

2019-09-27 10:15:49

Informujemy, iż od 26 września obowiązuje nowy formularz wniosku dla programu „Aktywny Samorząd” Moduł II- pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższymDofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego
2019-08-07 12:17:41

      Informujemy, iż Rada Nadzorcza Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych podjęła uchwałę w sprawie przywrócenia wsparcia finansowego na zakup wózków elektrycznych. Wsparcie będzie udzielane w ramach Obszaru C Modułu I Programu Aktywny Samorząd.
Minimalny udział własny w zakupie to 10 proc. ceny brutto wózka.

    Dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym będą mogły otrzymać osoby niepełnosprawne z dysfunkcją narządu ruchu, w wieku aktywności zawodowej lub uczące się, z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem o niepełnosprawności w przypadku osób do 16 r. ż.).

 Druki wniosków dostępne są w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju, ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 29, 23-300 Janów Lubelski, pokój nr 5 oraz na naszej stronie internetowej www.pcpr.janow.pl
w zakładce „Aktywny Samorząd” – wnioski do pobrania


    Zachęcamy do zapoznania się na stronie internetowej PFRON www.pfron.org.pl z warunkami jakie należy spełnić w w/w zadaniu.

Ogłoszenie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim
ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 29, 23-300 Janów Lubelski

tel. 15 8723 345, fax 15 8723-678
sekretariat@pcprjanow.pl, pcprjanowlubelski@poczta.onet.pl
projekt i relizacja: GRAFKOM Janów Lubelski